Red line

4 päeva Valgevenes

alates 280 €

1. päev

Varajane väljasõit.
Teekond läbi Läti ja Leedu. Teel lühipeatused.
Saabumine Minskisse. Majutamine hotelli. Õhtusöök.
Vaba aeg.
Jalutuskäik linnas.

2. päev

Hommikusöök.
Ekskursioon Dudukti materiaalse kultuuri muuseumisse (ligi 5,5 tundi). Teid ootab hämmastav teekond, tõsine ekskursioon lõbusate seiklustega.
Dudutki on Valgevene üks külastatumaid muuseume, ühtlasi vabaõhumuuseum. Näete Valgevene ainukest töötavat tuulikut; külastate keraamikatöökoda ja näete meistrit potikedra taga, demonstreerimas teie silme ees oma kunsti; külastate XIX sajandi sepikoda ja võite endale õnnetoova hobuseraua taguda. Teid sõidutatakse ka vanades tõldades ja kalessides.
Ringkäigu ajal ootab teid 3 degusteerimist:
– samagonniaparaadi juures (samagonn, leib, soolakurk, mesi)
– pagaritöökojas (värske leib, 3 liiki juustu, või, tee)
– veskis (talupojaleib pekiga)
Ekskursiooni lõpetab lõuna Valgevene rahvuslikus stiilis.

Tagasisõit Minskisse.
Minskiga tutvumise ekskursioon (3,5 tundi). Ekskursiooni käigus kuulete linna ajaloolisest minevikust. Polotski vürstiriigist, Leedu suurvürstiriigist, Rzeczpospolitast, Vene impeeriumist, Nõukogude Valgevene ja Valgevene Vabariikidest. Need on teed, mille Minsk on sajandite jooksul läbi käinud.
Näete Minski peaväljakute ja prospektide majesteetlikke ansambleid, konstruktivismiajastu monumentaalseid ehitisi, tänapäevaseid ühiskondlikke ja spordirajatisi, originaalset rahvusraamatukogu (tõuseme raamatukogu vaateplatvormile) ja grandioosset Minski areeni.
Linna ajalugu, sealsed suurepärased inimesed saavad imekombel elavaks giidi jutustuses ja nende lugu jätkub jalutuskäigu ajal Kolmainu kvartalis, kus kihas linnaelu üle-eelmisel sajandil ja kuhu tänapäeval meelitavad külastajaid muuseumid, suveniiriletid, hubased kohvikud, kõrtsid jne. See jalutuskäik lõpetabki teekonna läbi Valgevene pealinna ajas ja ruumis.
Vaba aeg, jalutuskäik linnas.

3. päev
Hommikusöök.
Ekskursioon “Miri ja Niasviži arhitektuurimälestised” (~11 tundi).
Näete Valgevene kõige kuulsamaid mälestusmärke, mis on kantud UNESCO ülemaailmse kultuuripärandi nimistusse – Miri loss ning Niasviži lossi- ja pargiansambel. Suursugune Miri loss on ehitatud XVI sajandi esimesel veerandil, selle särav arhitektuur, võimsad müürid ja tornid, koloriitne sisehoov jätavad unustamatu mulje, mida täiendab muuseumi ekspositsiooni vaatamine lossi põhjaosas.
Lõuna.
Pooletunnine sõit Niasviži, mis oli Radzwillide vürstisuguvõsa rajatud kindluslinn. Selle maalilise linna turuväljakul on säilinud raekoda, vanad kaubahoovid, käsitööliste majad. Külaskäik XVI–XVIII sajandist pärit lossi- ja pargikompleksi, mida ümbritsevad kõrged muldvallid ningsuured tiigid.
Tagasisõit Minskisse.
Vaba aeg.
Ööbimine Minskis.

4. päev
Hommikusöök.
Hotellist väljaregistreerimine enne kella 10.00.
Poes- ja turulkäik.
Kojusõit. Hiline kojujõudmine.

Booking icon

Бронировать онлайн

Services icon

Hinnas sisaldub

  • Transport
  • Мinskis 3* hotell Planeta või Jubileinaja
  • 2-kohalised mugavustega toad + õhtusöök Rootsi lauas
  • Toitlustamine: 3 hommikusööki, 2 lõunat, 1 õhtusöök